Studenti pomáhají studentům - chceme vybrat peníze na venkovní učebnu pro hendikepované kamarády. Výzva Choceň v běhu propojí sport, dobročinnost a kulturu, aneb Běhej - Sdílej - Odměň se - Bav se - Pomáhej dobré věci!
Autor: Merkur, z.s.
Za vším stojí parta studentů z OA a SOŠ cestovního ruchu v Chocni, kteří chtěli školu trochu rozhýbat. Přes různé nápady od festivalů, koncertů, sportovních turnajů apod. se dostali k myšlence, že vše spojí dohromady a navíc pomohou i dobré věci…
Vznikla tak akce Choceň v běhu s výzvou „Dáme maraton!“ …možná si řeknete, že to je moc, že to jen tak někdo neuběhne… Ano, pro jednoho to je dost velké porce, ale když se spojí síly a každý uběhne třeba jen kousek, kilometr, dva… tak dohromady zvládneme těch maratonů hned několik. Stejně tak člověk se zdravotním handicapem leccos sám „nedá“, ale společně s ostatními dokáže cokoliv.
V roce 2019 to byla Nikolka, které jsme byli schopni za výrazného přispění široké veřejnosti koupit nový invalidní vozík za 100 tisíc, dalších 40 tisíc posloužilo k nákupu vybavení pro výuku ve Speciální základní škole a praktické škole Vysoké Mýto, kterou Nikolka navštěvuje. Více se o celé akci můžete dozvědět na našem webu.
V loňském roce nám plány překazil covid, ale pomáhat nás prostě baví a tak jsme zpět!
O co těžší mají výuku Ti, kteří zápolí nejen se školou ale i se zdravotním postižením... chceme proto našim kamarádům učení trochu usnadnit.
Naším cílem je získat peníze na venkovní učebnu a její vybavení.
Učebna bude ve Speciální základní škole a praktické škole Vysoké Mýto – tato škola zajišťuje základní vzdělání pro žáky se zdravotním postižením a zdravotním znevýhodněním - pro děti s lehkým, středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autistické děti a děti se souběžným postižením více vadami. Přijímá žáky nejen z Vysokého Mýta, ale z celého Pardubického kraje a krajů okolních. Škola tohoto typu byla ve Vysokém Mýtě založena již v roce 1923, více se o ní můžete dozvědět na jejich webu.
Rozpočet na venkovní učebnu (altán) je přibližně 200 000 Kč a další peníze navíc by pomohly učebnu vybavit.
Kampaň zde, na HITHITu, by měla pokrýt minimálně polovinu nákladů.
A jak získáme zbytek? Část peněz chceme získat pomocí instagramové výzvy „Běhej – sdílej – pomáhej!“ (na této myšlence ostatně celý projekt stojí…). Výzva je jednoduchá – do 26. června budeme počítat běžce (sdílené foto na Instagramu) a pokud bude běžců více než 2 000, choceňská firma Concept přispěje na projekt 30 000 Kč!
Běhací online výzva bude zakončena sportovně-kulturní akcí v Chocni 26. června, kde během sportovního odpoledne a následného večerního koncertu chceme na startovném a vstupném získat chybějících 70 000 Kč.
Co když 200 000 Kč nezískáme? V takovém případě částka bude využita na nákup kompenzačních pomůcek a vybavení pro výuku.
Náš projekt není jen o penězích – naší myšlenkou bylo od začátku propojení sportu, dobročinnosti a kultury, představa o spolupráci a partnerství různorodých sfér – škol, města, podnikatelů, zájmových organizací, veřejnosti… Vždyť i pro děti ze speciální školy je nejcennější společná aktivita, možnost se zapojit do každodenních aktivit.
Jak tedy můžeš projektu pomoci?
S využitím komunikačních kanálů chceme lidi vyburcovat k běhu pro dobrou věc, když jsme to dokázali my, dokážeš to taky!
Jsme studenti a pomáhat je fajn.
Studujeme na Obchodní akademii a Střední odborné škole cestovní ruchu v Chocni - učíme se zde jak podnikat, ale stejně je vždy nejlepší si vše vyzkoušet v praxi. Řadu let na naší škole fungují studentské firmy, někdy více, někdy méně úspěšně… Akce Choceň v běhu nám ale ukázala, že lze dokázat velké věci. Tentokrát chceme prostřednictvím crowdfundingu náš projekt posunout zase o kousek dál. Věříme, že myšlenka „Studenti pomáhají studentům“ osloví širokou veřejnost a to nejen z okolí Chocně a Vysokého Mýta.
Jak to bude formálně? Jak nás kontrolovat?
Protože musí být naše hospodaření transparentní, zaštiťuje naše aktivity zapsaný spolek Merkur, spolek pro podporu výchovy a vzdělávání při OA a SOŠ cestovního ruchu Choceň, kontaktní osobou projektu je Lukáš Matějka a Radek Kroulík, na projektu pracují studenti prvního a třetího ročníku.
Výsledný zisk z celé akce bude formou daru převeden na vysokomýtskou školu, kde součástí darovací smlouvy bude i podmínka využití finančních prostředků.
A proč to tedy děláme?
Protože je lepší pomáhat, než si stěžovat.
Protože je lepší běhat, než sedět za počítačem.
Protože podnikat je lepší, než se učit podnikat.
Přidáte se?
Další informace najdete na našem webu, sledujte také náš Facebook a Instagram.
Komentáre