Festival na ROHU je oslavou české kultury od 1. republiky do současných let aneb co je české, to je dobré. Loňský ročník se díky dobrovolným nadšencům povedl. Pomozte nám prosím udělat ten druhý ročník ještě zajímavější, program bohatší a děti veselejší.
Autor: Vendula Burger
Když má člověk otevřené srdce i mysl, mohou se dít velké věci. Pak už stačí jen náhoda, která svedla dohromady ředitelku Budilovy školy a velitele Klubu vojenské historie Druhý pluk Nymbursko. Každý z nich má svých nápadů a plánů dost, ale ono osudové setkání dalo zrodu společné myšlence - spojit umění a českou historii. "živá historie - paměť místa"
Budilova škola a KVH druhý pluk Nymbursko jsou především nadšenci pro všechno české.
Festival na ROHU, jehož druhý ročník se uskuteční na zámku v Křinci u Nymburka letošního 28. – 29. září 2018, je na české kulturní scéně svou podstatou malým zázrakem.
Unikátní projekt divadelního spolku Budil v čele s Vendulou Burger, herečkou, režisérkou, pedagožkou a iniciátorkou kulturního dění na Dymokursku, propojuje historii a tradice se současností, různé formy umění a také všechny generace.
Je otevřený všem zájemcům o vše krásné a české. Nicméně důraz klade především na regionální dění a podporu sounáležitosti a spolupráce na této úrovni. O to většího významu nabývá v roce 100. výročí existence samostatné české republiky. Není pochyb o tom, že bude mimořádným příspěvkem k oslavám Dne české státnosti.
Program z oblasti divadla, hudby, poezie, literatury, malířství, kulinářství pro děti i dospělé. Celý zámek i zahrady budou také výstavním místem RETRO objektů, bude znovuotevřena Expozice Pekárna a také budou probíhat interaktivní prohlídky zámku.
Chceme udržet české kulturní poklady živé. A díky několika nadšencům jsme je začali oživovat už loni na festivalu. Ten druhý ročník bude určitě také zajímavý. A díky vašemu příspěvku, budeme moci udělat atmosféru o to autentičtější, protože oslovíme majitele dobových aut a jiné techniky, zajistíme kvalitní bezpečnost a služby, jako jsou kvalitní hygienické toalety, vylepšíme technické zázemí – zvuk a osvětlení pro Swingovou tančírnu a pomůže nám to, aby byl festival cenově dostupný místním obyvatelům.
Když přijdete v dobovém, máte drink zdarma. Pro ty z vás, kdo bude chtít vidět a zažít co nejvíce, mohou přenocovat ve stanovém městečku. Nebo máte obytný vůz? Při včasné rezervaci, bude pro vás i připojení na elektřinu. Aby to byl prima víkend, tak na pořádek dohlídnou legionáři z blízkého legiotábora. Potom ještě zkusíme objednat počasí...
založila Budilovu divadelní školu. Je absolventkou Mezinárodní divadelní školy Jacquese Lecoq v Paříži. Vystudovala jako jedna ze dvou českých studentek ještě za života samotného mistra J. Lecoqa. Po studiu se vedle umělecké práce intenzivně věnuje pedagogice metody J. Lecoqa, učila po celém světě a v roce 2007 zakotvila v ČR. Doporučila mnoho talentovaných herců (mezi nimi Annu Polívkovou) ke studiu na Mezinárodní divadelní školy J. Lecoq – a všichni dvouleté studium ukončili. V r. 2007 Vendula Burger přijala písemnou podporu k založení Budilovy divadelní školy od ženy J. Lecoqa, ředitelky Fay Lee Lecoq.
Budilovu divadelní školu provozuje spolek Budil, jejím cílem je uplatňování francouzské metody J. Lecoqa, tedy rozvíjení kreativního potenciálu v oblasti divadla, umění, kultury, vzdělávání a volného času.
Dobrovolné, vlastenecky smýšlející sdružení přátel působící již více než 25 let. Na začátku 2017 vstoupili do ČsOL Jednota Poděbrady a tímto jejich působení dostalo oficiální rámec.
Zabývají se jak historickými rekonstrukcemi (reenactment) 1. a 2. světové války
tak i civilním životem v období první republiky a protektorátu.
Naším cílem je, aby zůstaly v paměti události a hrdinové, kteří se zasloužili o vznik, rozkvět a osvobození naší vlasti.
Komentáre