Jsme časopis Přítomnost - 9/11/22 pořádáme diskuzní fórum na téma „Doba nedůvěry“ s cílem zmapovat fenomén klesající důvěry napříč společností a hledat cesty ven z krize s předními českými odborníky. Taková věc ale něco stojí, a proto se obracíme na vás!
Autor: Časopis Přítomnost
Dnešní doba se vyznačuje poklesem důvěry. Tento fenomén se týká celé společnosti a není omezen na jeden sektor. Redakce časopisu Přítomnost si klade otázku: proč a co s tím?
Pod vedením vydavatele Přítomnosti a neurologa MUDr. Martina J. Stránského a novináře a filosofa Petra Fischera jsme se rozhodli tento fenomén zmapovat a do tohoto procesu vás pozvat!
Dne 9. 11. 2022 pořádáme v historickém Topičově salónu diskuzní fórum na téma „Doba nedůvěry“. Klademe si jasný cíl: zmapovat fenomén klesající důvěry napříč společností, která ovlivňuje každodenní život, rodinné hodnoty a důvěru v média i řízení státu. Hledat cesty ven z této krize budou přední čeští odborníci. Buďte u toho!
Dne 9. 11. 2022 pořádáme jménem časopisu Přítomnost v historickém Topičově salónu na Národní 9 diskuzní fórum na téma „Doba nedůvěry“.
Pozvání do diskuse přijali přední čeští odborníci, mj. předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, komentátor LN Petr Kamberský, psychiatr Radkin Honzák, vedoucí Studia nových médii na FSV UK Josef Šlerka a další.
Celodenní diskuzi rozdělíme do čtyř panelů: stát/instituce; demokracie/volební systémy; média/pravda/falešné zprávy; hodnoty/rodina/tradice.
Cofee break (11:00 – 11:15)
Oběd (12:30 – 13:30)
Pozn. organizátor si vyhrazuje možnost na změnu programu.
Každému tématu bude věnován kulatý stůl, u kterého budou sedět tři přední odborníci, komentátoři a žurnalisté a moderátor. Diskuse bude nahrávaná na audio/video podcast.
Časopis Přítomnost je online týdeník v čele s vydavatelem MUDr. Martinem Janem Stránským a šéfredaktorem, novinářem a filozofem Petrem Fischerem. Naši redakci tvoří tým šesti spolupracovníků a další externí autoři.
Přítomnost byla založena v roce 1924 na základě tajného daru milión korun ze strany T. G. Masaryka mladému talentovanému novináři Ferdinandovi Peroutkovi s cílem založit „Hradní“ časopis. Pod vedením Ferdinanda Peroutky publikovala v Přítomnosti celá plejáda demokraticky smýšlejících autorů zvučných jmen (Čapek, Jesenská, Bass, Poláček a další). Dodnes se věnujeme socio-politicko-kulturním tématům a spolupracujeme s předními českými novináři s cílem špičkového standardu na české žurnalistické scéně.
MUDr. Martin Jan Stránský lékař, vydavatel, pedagog a vinař, profesí neurolog s odbornou specializací na vývoj lidského mozku, jeho rozhodování a myšlení, tzv. funkční neurofyziologie. V současnosti přednáší M. J. Stránský po celém světě převážně o negativních efektech moderní technologie a sociálních sítí na mozek, hlavně u dětí, ale i o vývoji společnosti z pohledu neuroevoluce a budoucnosti.
Po svém dědečkovi obnovil prvorepublikový časopis Přítomnost, který je dnes považován za špičkový časopis tohoto typu. Ve volném čase se věnuje vinařství a těší se ze své rodiny a tří dětí, Jana, Filipa a Anny.
Petr Fischer je český novinář, scénárista, filozof a moderátor. Vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, pracoval v deníku Lidové noviny, v české redakci BBC a byl vedoucím kulturní rubriky deníku Hospodářské noviny, několik let vedl kulturní rubriku České televize. Od prosince 2016 do prosince 2018 zastával pozici šéfredaktora stanice Českého rozhlasu – Vltava. Od roku 2022 je šéfredaktorem časopisu Přítomnost.
Přejeme si podnítit celospolečenskou diskusi na toto ve společnosti dosud málo artikulované, avšak pro nás zcela zásadní téma. Jak dál bez víry?
Taková věc ale něco stojí – tech. vybavení, organizace, video a audio výstupy, postprodukce, pronájem, občerstvení. Budeme vděčni za Vaši pomoc! Pomozte uvést myšlenku v čin! Pojďme hledat novou důvěru ve společnost!
S vřelým pozdravem, vyd. M. J. Stránský a redakce časopisu Přítomnost
Komentáre