Chceme lidem ukázat nový způsob, jak šetřit životní prostředí, pomáhat lidem a zároveň si pořídit něco hezkého. Pomozte nám tento projekt rozšířit mezi lidi.
Author: LIMAY
Nápad na vytvoření projektu Limay vznikl při návštěvě Filipín. Po bližším poznání situace na Filipínách jsme se rozhodli pro pomoc oblastem zasaženým nejen povodněmi, ale i jinými katastrofami. Ať už přírodními, nebo těmi zaviněnými lidskou rukou. Poznali jsme pracovnici pro pomoc těmto zasaženým oblastem, která zastupovala neziskovou organizaci Gawad Kalinga. Po několikaměsíční práci pod záštitou této organizace jsme se rozhodli pro další pomoc směřovanou i z našeho domova. Po návratu jsme začali budovat projekt, který přispívá k tomu, že mají Filipínští obyvatelé zajištěnou práci a také střechu nad hlavou. Všechny produkty jsou vyrobeny ručně z přírodních a zejména recyklovaných materiálů přímo od obyvatel Filipín. Jedná se o produkty z igelitových tašek, krabiček od pití, plachet, mořské trávy, leknínů nebo lastur.
Filípíny jsou ostrovní zemí v jihovýchodní Asii. Odvrácenou stránkou tohoto na první pohled tropického ráje je chudoba, kterou můžeme spatřit na každém kroku. Bezmála 26% obyvatel (25 milionů) žije pod hranicí chudoby, což pro představu znamená, že tito filipínci musí vyžít se zhruba 20 Kč na den. Typickým znakem jsou všudypřítomné slumy, především pak v hlavním městě Manila, kde polovina obyvatel žije v těch nejchudších podmínkách.
Nechvalně známou „památkou“ nacházející se v centru Manily je Smokey mountain v překladu kouřící hora. Obří skládka, která dosahovala výšky až 20 metrů, sloužila jako domov a zdroj obživy pro tísíce rodin a to i přes časté kolapsy a požáry rozkládajících se odpadků. Smokey mountain je sice v součastné době již pro svoz odpadu uzavřena, ale nahradily ji jiné, které plní stejnou funkci, bohužel i ve stejném měřítku, jako například skládka Payatas.
Gawad Kalinga je nevládní organizace bojující proti chudobě na Filipínách, která se snaží vracet lidem ze slumů jejich ztracenou lidskou důstojnost. S pomocí sponzorů a dárců, staví vesnice a vytváří komunity po celé zemi.
Jak v komunitách vytvořit trvale udržitelný způsob obživy?
O to se snaží partner GK v sociálním podnikání GKonomics, organizace, která vytváří programy trvale udržitelné obživy pro obyvatele GK komunit. To jak celý proces probíhá můžete vidět níže.
Chceme lidem na veletrzích a festivalech ukázat nový způsob, jak šetřit životní prostředí, pomáhat lidem a zároveň si pořídit něco hezkého.
Máte jedinečnou možnost vykouzlit úsměv nejen sobě, ale i lidem, kteří se rozhodli žít důstojněji.
Věříme, že s vámi to dokážeme!
Comments